Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 1 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
 WOMEN'S TEAM SCORES: 1. William Penn, 45; 2. Harrisburg Area, 38; 3. McDowell (Erie), 30; 4. Central Dauphin East, 28; 5. Chester, 
 25; 6. Oliver, 22; 7. West Catholic, 21; 8. Conestoga, 20; 9. Nazereth, 19; 10. Penn Wood, 16; 10. Pennridge, 16; 10. Kennett, 16; 
 13. Penn Manor, 10; 13. West Allegheny, 10; 15. North Allegheny, 8; 15. Baldwin School, 8; 15. Waynesburg, 8; 15. Baldwin High     
 School, 8; 15. Perkimonem Valley, 8; 15. Penncrest, 8; 15. Council Rock, 8; 15. Wilson, 8; 15. Simon Gratz, 8; 15. North Penn, 8;  
 25. William Tennent, 7; 25. Penn Trafford, 7; 27. West Philadelphia, 6; 27. Westinghouse, 6; 29. Phoenixville, 4; 29. Westtown     
 School, 4; 29. Pennsbury, 4; 29. Oxford, 4; 29. Upper Darby, 4; 29. Arch Prendergast, 4; 35. Norristown, 3; 36. Arch Wood, 2; 36.  
 Lower Moreland, 2; 36. Bethel Park, 2; 36. Girls High School, 2; 36. Solanco, 2; 41. Villa Maria, 1; 41. Upper Merion, 1; 41.      
 Wissahickon, 1; 41. Central, Phila, 1; 41. Thomas Jefferson, 1; 41. Springfield Delco, 1.                                          
                                                                                                                                    
Event 22 Girls 60 Meter Dash                                       Event 22 Girls 60 Meter Dash (Continued)                         
-----------------------------------------------------------------  ----------- Semi-Finals - Results - Saturday 02/26/00 -----------
---------- Preliminaries - Results - Saturday 02/26/00 ----------                     8 Advance: Top 4 Each Heat                    
                   16 Advance: Top 4 Each Heat                      PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT           
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT             === ========================= ================ ==== ==           
=== ========================= ================ ==== ==               9 Juanita Broaddus          William Penn     8.13  2           
  1 Karina Francis            Girls High S     7.68  3              10 Shannon William           Strath Haven     8.14  2           
  2 Jakki Bailey              Kennett          7.68  2              11 Chioma Nwaneshuidu        Penn Wood        8.15  1           
  3 Hyleas Fountain           C Dauphin E      7.72  1              12 Andi Glick                Pennsbury        8.17  1           
  4 Tasha Staten              William Penn     7.80  4              13 Kristen Frustillo         Cardinal O'H     8.17  2           
  5 Ngozi Uzoaga              Westinghouse     7.81  3              14 Chriotina Wright          West Catholi     8.17  2           
  6 Melissa Mastrangelo       Nazereth         7.90  2              15 Christina Blanks          McDowell         8.19  1           
  7 Juanita Broaddus          William Penn     7.93  1              16 Brooke Wolfe              Pennridge        8.24  1           
  8 Andi Glick                Pennsbury        8.16  4             ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
  9 Serene Dudhi              Penn Wood        8.06  1              PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME PTS          
 10 Tania Wilson              Kennett          8.09  2             === ========================= ================ ==== ===          
 11 Kristen Frustillo         Cardinal O'H     8.12  3               1 Jakki Bailey              Kennett          7.59  10          
 12 Brooke Wolfe              Pennridge        8.23  4               2 Hyleas Fountain           C Dauphin E      7.65   8          
 13 Chioma Nwaneshuidu        Penn Wood        8.08  1               3 Ngozi Uzoaga              Westinghouse     7.67   6          
 14 Shannon William           Strath Haven     8.17  3               4 Tasha Staten              William Penn     7.71   4          
 15 Chriotina Wright          West Catholi     8.21  2               5 Karina Francis            Girls High S     7.78   2          
 16 Christina Blanks          McDowell         8.42  4               6 Melissa Mastrangelo       Nazereth         8.01   1          
 17 Hameena Landis            Simon Gratz      8.12  1               7 Tania Wilson              Kennett          8.07              
 18 Krischen Temple           Chester          8.23  1               8 Serene Dudhi              Penn Wood        8.24              
 19 Athea Hill                West Catholi     8.26  3                                                                              
 20 Thlayia White             Simon Gratz      8.29  2             Event 23 Girls 200 Meter Dash                                    
 21 Tanisha Harris            Penncrest        8.31  3             -----------------------------------------------------------------
 22 Rashida Hunt              Henderson        8.35  2             ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 23 Tina Carroll              William Penn     8.39  2              PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT PTS      
 24 Atrella Benjamin          York-WmPenn      8.82  4             === ========================= ================ ===== == ===      
  - Dominique Darden          Harrisburg A      DNS* 1               1 Tasha Staten              William Penn     24.40  5 10       
  - Talia Brown               Truman            DNS* 4               2 Tiffany Bradley           West Catholi     24.68  5  8       
----------- Semi-Finals - Results - Saturday 02/26/00 -----------    3 Jakki Bailey              Kennett          24.88  3  6       
                   8 Advance: Top 4 Each Heat                        4 Dominique Darden          Harrisburg A     24.98  5  4       
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME HT               5 Sierra McClellan          Norristown       25.39  3  2       
=== ========================= ================ ==== ==               6 Ebonye White              Simon Gratz      25.43  4  1       
  1 Jakki Bailey              Kennett          7.63  2               7 Ruby Jackson              Chester          25.47  5          
  2 Tasha Staten              William Penn     7.69  1               8 Morgan Cephas             Central, Phi     25.76  4          
  3 Karina Francis            Girls High S     7.75  1               9 Nija Pasture              West Philade     26.08  2          
  4 Hyleas Fountain           C Dauphin E      7.82  2              10 Christina Smith           William Penn     26.12  4          
  5 Ngozi Uzoaga              Westinghouse     7.76  1              11 Karon Lugay               Cardinal O'H     26.19  2          
  6 Melissa Mastrangelo       Nazereth         7.99  2              12 Yvonne Ferguson           Westinghouse     26.31  2          
  7 Serene Dudhi              Penn Wood        8.10  1              13 Brooke Wolfe              Pennridge        26.41  3          
  8 Tania Wilson              Kennett          8.10  2              14 Hyleas Fountain           C Dauphin E      26.50  5          
                                                                                                                                    

Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 2 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
Event 23 Girls 200 Meter Dash (Continued)                          Event 25 Girls 800 Meter Run                                     
                                                                   -----------------------------------------------------------------
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------  ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT PTS         PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS    
=== ========================= ================ ===== == ===        === ========================= ================ ======= == ===    
 15 Thlayia White             Simon Gratz      26.56  1              1 Danielle Rodgers          Penn Wood        2:16.54  3 10     
 16 Melissa Swarr             Solanco          26.57  1              2 Cheryl Smith              North Penn       2:16.72  3  8     
 17 Ngozi Uzoaga              Westinghouse     26.58  3              3 Ann Hansgate              Conestoga        2:16.99  3  6     
 18 Janelle Buchanan          Norristown       26.71  2              4 Jessica Miller            Pennsbury        2:18.67  3  4     
 19 Kelly Griffin             Hatboro-Hors     26.91  4              5 Lindsay Scottoline        Arch Prender     2:18.69  2  2     
 20 Natalie Irvin             Butler           26.98  1              6 Farren Benson             Chester          2:18.99  3  1     
 21 Jeny Wakefield            West Philade     27.09  1              7 Erin O'Doherty            Upper Darby      2:19.38  3        
 22 Monique Gallard           West Catholi     27.20  2              8 Gorgeous Harper           William Penn     2:19.41  3        
 23 Kim Duschek               Bethel Park      27.75  1              9 Rebecca Powell            Pennsbury        2:20.19  3        
  - Stacey Holmes             Simon Gratz         FS  4             10 Meghan O'Neil             Spring Ford      2:21.10  2        
  - Danielle Bobo             Penn Wood          DNS  3             11 Rachel Rothe              West Perry H     2:21.48  2        
                                                                    12 Courtney Rich             Haverford        2:22.58  1        
Event 24 Girls 400 Meter Dash                                       13 Michele Stahl             Neshaminy        2:22.83  1        
-----------------------------------------------------------------   14 Kara Price                PennTrafford     2:24.50  2        
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------   15 Michele Polish            Wissahickon      2:25.29  2        
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT PTS         16 Janine Ricci              Hatboro-Hors     2:25.52  1        
=== ========================= ================ ===== == ===         17 Mariam Barnes             Harrisburg A     2:25.86  1        
  1 Tasha Staten              William Penn     55.04  4 10          18 Megan Plubell             Clearfield       2:26.30  2        
  2 Tiffany Bradley           West Catholi     55.51  4  8          19 Karen McGrath             ST College       2:26.65  2        
  3 Danielle Rodgers          Penn Wood        56.08  4  6          20 Dana Early                Ridley           2:27.29  3        
  4 Ruby Jackson              Chester          56.73  4  4          21 Jamie Keenan              Sun Valley       2:27.47  2        
  5 Stacey Holmes             Simon Gratz      56.88  4  2          22 Kourtney Humphreys        Solanco          2:28.16  1        
  6 Niya Adams                Upper Merion     58.60  3  1          23 Sheena Moody              Penn Wood        2:29.84  2        
  7 Ebonye White              Simon Gratz      58.72  4             24 Kasie Jones               Central, Phi     2:30.38  1        
  8 Nija Pasture              West Philade     58.80  3             25 Edena Edwards             Simon Gratz      2:30.90  1        
  9 Jen Krepps                North Penn       59.31  2                                                                             
 10 Colleen Ladden            Arch Wood        59.42  3            Event 26 Girls 1 Mile Run                                        
 11 Yvonne Ferguson           Westinghouse     59.44  3            -----------------------------------------------------------------
 12 Morgan Cephas             Central, Phi     59.60  3            ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 13 Bernadette Gray           Harrisburg A     59.66  2             PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS    
 14 Kristin Loutzenhiser      Spring Ford      59.89  2            === ========================= ================ ======= == ===    
 15 Marcella Hughes           Punxsutawney     59.98  3              1 Renee Gunning             Pennridge        4:58.63  2 10     
 16 Sara Hatchett             West Catholi     60.01  2              2 Maureen McCandless        Nazereth         5:05.19  2  8     
 17 Jessie Beers-Altman       ST College       60.23  2              3 Kristin Price             PennTrafford     5:06.60  2  6     
 18 Kim Short                 JP McCaskey      60.24  1              4 Katie Turner              Conestoga        5:07.79  2  4     
 19 Mindy Gorniak             McDowell         60.66  1              5 Carrie Hucko              N Allegheny      5:12.49  2  2     
 20 Ruby Amanze               Abington         60.75  1              6 Paige Miller              Wissahickon      5:14.07  2  1     
 21 Alisha Jackson            West Catholi     61.51  2              7 Jessica Steck             Norwin           5:17.81  2        
 22 Keisha Perry              Academy Park     62.06  1              8 Jessica Perry             Peters Twp.      5:18.02  2        
 23 Megan Plubell             Clearfield       62.33  1              9 Kara Price                PennTrafford     5:20.46  2        
 24 Jessica Miller            Freedom          63.36  1             10 Elise Gould               Pennsbury        5:23.32  2        
                                                                    11 Jessie Yester             Downgingtown     5:24.04  1        
                                                                    12 Chrissy Boyd              Penncrest        5:24.09  1        
                                                                    13 Erica Suhy                Eliz Forward     5:24.83  1        
                                                                    14 Suzy Bossart              Gr'brg Salem     5:25.24  1        
                                                                    15 Kate Curran               Springfield      5:27.31  1        
                                                                    16 Tiffany Gregg             Avon Grove       5:29.88  1        
                                                                    17 Kyra Lewis                Penn Wood        5:34.66  1        
                                                                                                                                    

Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 3 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
Event 26 Girls 1 Mile Run (Continued)                              Event 21 Girls 60 Meter High Hurdles (Continued)                 
                                                                   ---------- Preliminaries - Results - Saturday 02/26/00 ----------
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------                     16 Advance: Top 4 Each Heat                   
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME    HT PTS       PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT          
=== ========================= ================ ======= == ===      === ========================= ================ ===== ==          
 18 Alison Henderson          U. St. Clair     5:37.64  1           20 Tessa Moehlmann           Penncrest         9.98  2          
 19 Erin Vaccaro              Neshaminy        5:38.21  1           21 Monique Gaillard          West Catholi     10.25  3          
 20 Alica Gould               Hatboro-Hors     5:38.48  2           22 Jillonna Rekich           Butler           10.28  2          
  - Katie Dobson              McDowell             DNS  1           23 Margo Bucco               Great Valley     10.53  4          
                                                                     - Talia Brown               Truman             DNF  1          
Event 27 Girls 3,000 Meter Run                                       - Ann Protzmann             Neshaminy          DNS* 1          
-----------------------------------------------------------------    - Danielle Bobo             Penn Wood          DNS* 4          
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------    - Vanesha McGee             Conwell-Egan       DNS* 3          
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME     PTS          - Missy Cekan               W.Allegheny        SCR*            
=== ========================= ================ ======== ===        ----------- Semi-Finals - Results - Saturday 02/26/00 -----------
  1 Lauren Shaffer            W.Allegheny      10:14.76  10                           8 Advance: Top 4 Each Heat                    
  2 Julia Pudlin              Baldwin Schl     10:19.19   8         PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT          
  3 Stephanie Madia           N Allegheny      10:20.78   6        === ========================= ================ ===== ==          
  4 Josianne Lauber           Oxford           10:23.54   4          1 Talise Manuel             Oliver            9.17  2          
  5 Erin Peiffer              Solanco          10:26.53   2          2 Hyleas Fountain           C Dauphin E       9.29  1          
  6 Kristin Price             PennTrafford     10:34.36   1          3 Sheena Gordon             McDowell          9.25  2          
  7 Katie Donahue             Northwestern     10:39.11              4 Treasa Hansan             Beaver            9.39  1          
  8 Sarah Como                Norwin           10:42.31              5 Yanisha Stafford          Norristown        9.30  2          
  9 Danielle Schopt           Cardinal O'H     10:46.30              6 Jamie Grayzer             Bethel Park       9.39  1          
 10 Katie Starke              Conestoga        10:46.53              7 Dreamer Patterson         Harrisburg A      9.30  2          
 11 Michelle Nash             Sp'field M       10:58.17              8 Tychelle Rudolph          William Tenn      9.40  1          
 12 Erin Okawa                Upper Dublin     11:15.80              9 Tyeshia Thomas            William Penn      9.42  1          
                                                                     9 Khayla Lowe               T.Jefferson       9.42  2          
Event 21 Girls 60 Meter High Hurdles                                11 Colleen Donnelly          Nazereth          9.52  2          
-----------------------------------------------------------------   12 Felicia Martin            Exeter            9.54  2          
---------- Preliminaries - Results - Saturday 02/26/00 ----------   13 Megan Sulewski            Dallastown        9.57  1          
                   16 Advance: Top 4 Each Heat                      14 Hameena Landis            Simon Gratz       9.69  1          
 PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME  HT             15 Manisha Jones             West Philade      9.86  2          
=== ========================= ================ ===== ==             16 Missy Cekan               N Allegheny      11.14  1          
  1 Hyleas Fountain           C Dauphin E       8.83  1            ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
  2 Sheena Gordon             McDowell          9.22  3             PL ATHLETE NAME              SCHOOL           TIME PTS          
  3 Talise Manuel             Oliver            9.32  4            === ========================= ================ ==== ===          
  4 Tychelle Rudolph          William Tenn      9.37  2              1 Hyleas Fountain           C Dauphin E      8.86  10          
  5 Tyeshia Thomas            William Penn      9.29  1              2 Talise Manuel             Oliver           9.11   8          
  6 Dreamer Patterson         Harrisburg A      9.43  2              3 Sheena Gordon             McDowell         9.15   6          
  7 Khayla Lowe               T.Jefferson       9.43  3              4 Dreamer Patterson         Harrisburg A     9.30   4          
  8 Missy Cekan               N Allegheny       9.54  4              5 Tychelle Rudolph          William Tenn     9.30   2          
  9 Jamie Grayzer             Bethel Park       9.36  1              6 Yanisha Stafford          Norristown       9.31   1          
 10 Colleen Donnelly          Nazereth          9.56  2              7 Jamie Grayzer             Bethel Park      9.35              
 11 Yanisha Stafford          Norristown        9.63  3              8 Treasa Hansan             Beaver           9.57              
 12 Hameena Landis            Simon Gratz       9.64  4                                                                             
 13 Treasa Hansan             Beaver            9.55  1                                                                             
 14 Felicia Martin            Exeter            9.60  2                                                                             
 15 Manisha Jones             West Philade      9.74  3                                                                             
 16 Megan Sulewski            Dallastown        9.76  4                                                                             
 17 Brandi Upshaw             Simon Gratz       9.85  3                                                                             
 18 Esther Schlegel           Cedar Crest       9.89  2                                                                             
 19 Timekia Perry             Truman            9.94  1                                                                             
                                                                                                                                    

Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 4 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
Event 28 Girls 4x200 Meter Relay                                   Event 29 Girls 4x400 Meter Relay (Continued)                     
-----------------------------------------------------------------                                                                   
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------  ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 PL RELAY     AFFILIATION                             TIME    HT    PL RELAY     AFFILIATION                             TIME    HT 
 == ================================================= ======= ==    == ================================================= ======= == 
  1 WMPN      William Penn                            1:41.09  5    14 WISS      Wissahickon                             4:12.24  1 
  2 HRBG      Harrisburg Area                         1:43.62  5    15 COH       Cardinal O'Hara                         4:12.43  4 
  3 CHS       Chester                                 1:43.82  5    16 CR        Council Rock                            4:12.43  4 
  4 SG        Simon Gratz                             1:45.21  5    17 CHI       Chichester                              4:12.65  1 
  5 AWD       Arch Wood                               1:46.00  4    18 WT        William Tennent                         4:13.53  2 
  6 WC        West Catholic                           1:46.30  4    19 PNR       Pennridge                               4:13.54  4 
  7 NORR      Norristown                              1:46.69  3    20 AWD       Arch Wood                               4:14.56  3 
  8 WPHL      West Philadelphia                       1:46.76  5    21 PNS       Pennsbury                               4:18.41  2 
  9 WT        William Tennent                         1:47.14  3    22 HH        Hatboro-Horsham                         4:19.42  2 
 10 NAZ       Nazereth                                1:47.38  4    23 JPMC      J.P. McCaskey                           4:19.51  1 
 11 COH       Cardinal O'Hara                         1:47.41  4    24 RID       Ridley                                  4:22.86  1 
 12 BTLR      Butler                                  1:47.79  1    25 NORR      Norristown                              4:24.94  3 
 13 CENT      Central, Phila                          1:47.83  4                                                                    
 14 CR        Council Rock                            1:48.01  3   Event 30 Girls 4x800 Meter Relay                                 
 15 BLPK      Bethel Park                             1:48.21  1   -----------------------------------------------------------------
 16 RID       Ridley                                  1:48.30  2   ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 17 HH        Hatboro-Horsham                         1:48.50  3    PL RELAY     AFFILIATION                             TIME     HT
 18 SH        Strath Haven                            1:48.87  2    == ================================================= ======== ==
 19 UDA       Upper Darby                             1:49.11  3     1 CGA       Conestoga                                9:23.90  2
 20 STC       ST College                              1:49.89  4     2 NAZ       Nazereth                                 9:25.70  2
 21 CGA       Conestoga                               1:50.13  3     3 PNR       Pennridge                                9:26.90  2
 22 JPMC      J.P. McCaskey                           1:50.18  2     4 UDA       Upper Darby                              9:37.95  2
 23 PNS       Pennsbury                               1:50.30  2     5 PREN      Arch Prendergast                         9:38.52  2
 24 SOL       Solanco                                 1:51.19  1     6 VMA       Villa Maria                              9:38.69  2
 25 CHI       Chichester                              1:51.32  2     7 PNS       Pennsbury                                9:42.08  2
 26 USC       Upper St. Clair                         1:51.91  1     8 WISS      Wissahickon                              9:42.77  2
  - PWD       Penn Wood                                   DNF  5     9 SPF       Spring Ford                              9:53.48  1
                                                                    10 PNC       Penncrest                                9:55.22  1
Event 29 Girls 4x400 Meter Relay                                    11 UME       Upper Merion                             9:56.10  2
-----------------------------------------------------------------   12 NP        North Penn                               9:56.86  2
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------   13 CR        Council Rock                             9:57.66  2
 PL RELAY     AFFILIATION                             TIME    HT    14 SH        Strath Haven                             9:58.70  2
 == ================================================= ======= ==    15 NSH       Neshaminy                               10:00.57  1
  1 WMPN      William Penn                            3:51.40  5    16 WMPN      William Penn                            10:04.81  2
  2 CHS       Chester                                 3:52.96  5    17 LME       Lower Merion                            10:05.35  1
  3 HRBG      Harrisburg Area                         3:55.34  5    18 COH       Cardinal O'Hara                         10:05.88  1
  4 WC        West Catholic                           3:57.19  5    19 RADN      Radnor                                  10:12.73  1
  5 NAZ       Nazereth                                4:01.16  4    20 CBE       Central Bucks East                      10:13.19  1
  6 SG        Simon Gratz                             4:05.06  5    21 GRV       Great Valley                            10:18.48  1
  7 NP        North Penn                              4:06.26  3    22 GBSM      Greensburg Salem                        10:22.40  1
  8 CGA       Conestoga                               4:08.01  4    23 HST       Truman                                  10:24.13  1
  9 STC       ST College                              4:08.48  2    24 HH        Hatboro-Horsham                         10:27.13  1
 10 SH        Strath Haven                            4:09.66  3    25 WT        William Tennent                         10:44.46  1
 11 WPHL      West Philadelphia                       4:10.59  3     - MCDW      McDowell (Erie)                              DNS  1
 12 CENT      Central, Phila                          4:11.61  2                                                                    
 13 BLPK      Bethel Park                             4:11.99  1                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    
                                                                                                                                    

Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 5 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
Event 31 Girls High Jump                                           Event 33 Girls Long Jump (Continued)                             
-----------------------------------------------------------------                                                                   
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------  ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK         PTS           PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS       
=== ======================= ============ ========     ===          === ======================= ============ =========     ===       
  1 Hyleas Fountain         C Dauphin E  5'06.00"     10             7 Dionne Bonds            Phoenixville 17'02.50"               
  2 Becky Bullard           Perkimonem V 5'06.00"      8             8 Bri Palazzi             Altoona Area 16'09.50"               
  3 Sarah Click             Penncrest    5'04.00"      6             9 Kristin Malloy          Neshaminy    16'05.50"               
  4 Sheena Gordon           McDowell     5'02.00"      4            10 Tina Griffin            Ridley       16'04.75"               
  5 Caitlin Redding         Penncrest    5'02.00"      2            11 Betsy Yost              ST College   16'04.50"               
  6 Tychelle Rudolph        William Tenn 5'02.00"      1            12 Erin Bagley             Strath Haven 16'03.50"               
  7 Elizabeth Moshus        Neshaminy    5'02.00"                   13 Christina Smith         William Penn 16'02.25"               
  8 Megan Burke             ST College   5'00.00"                   14 Colleen Donnelly        Nazereth     16'01.00"               
  8 Louisz O'Rourke         Arch Wood    5'00.00"                   15 Sally Lewis             Freedom      15'09.00"               
  8 Katherine Wallace       Hill School  5'00.00"                   16 Jen Alberico            Council Rock 15'08.00"               
 11 Candice Bullard         Perkimonem V 5'00.00"                                                                                   
 12 Erica Jaros             North Penn   5'00.00"                  Event 34 Girls Triple Jump                                       
 12 Amber Strouse           ST College   5'00.00"                  -----------------------------------------------------------------
                                                                   ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
Event 32 Girls Pole Vault                                           PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS       
-----------------------------------------------------------------  === ======================= ============ =========     ===       
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------    1 Melanie Carter          Harrisburg A 38'01.50"     10        
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS           2 Sheena Gordon           McDowell     37'08.75"      8        
=== ======================= ============ =========     ===           3 Farren Benson           Chester      37'00.50"      6        
  1 Emily Tharpe            McDowell     12'00.00"     10            4 Talise Manuel           Oliver       37'00.00"      4        
  2 Jocelyn Lindsay         Waynesburg   11'00.00"      8            5 Jessie Bindyke          Baldwin HS   36'07.75"      2        
  3 Jackie Rodgers          Baldwin HS   10'06.00"      6            6 Khayla Lowe             T.Jefferson  36'01.00"      1        
  4 Anne Kolter             Phoenixville 10'03.00"      4            7 Jamie Grayzer           Bethel Park  35'06.50"               
  5 Kim Duschek             Bethel Park  10'03.00"      2            8 Dionne Bonds            Phoenixville 35'03.00"               
  6 Sara Dougherty          Springfield   9'06.00"      1            9 Tessa Moehlmann         Penncrest    34'09.50"               
  7 Meghan Gourley          McDowell      9'06.00"                  10 Tara Larzelere          Council Rock 34'06.00"               
  8 Krystal Kozlowski       McDowell      9'00.00"                  11 Kristin Lautenbacher    Neshaminy    34'05.00"               
  9 Jen Mehall              McDowell      9'00.00"                  12 Janine Smith            Henderson    34'04.50"               
 10 Krystal Kienzl          Baldwin HS    9'00.00"                  13 Natalie Irvin           Butler       34'00.25"               
 11 Kelly Schailey          Neshaminy     8'06.00"                  14 Kathleen Custer         Nazereth     32'05.75"               
 11 Meghan Douglas-Snyder   Solanco       8'06.00"                   - Bri Palazzi             Altoona Area      FOUL               
 11 Michelle Ezzie          Upper Darby   8'06.00"                   - Ashley Holiday          William Penn       SCR               
 14 Sarah Berkowitz         Penncrest     8'06.00"                                                                                  
 15 Dana Gioia              ST College    8'06.00"                 Event 35 Girls Shot Put                                          
  - Kimberly Stuyvesant     Fairview            NH                 -----------------------------------------------------------------
  - Rachel Farabee          Butler             SCR                 ------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------
                                                                    PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS       
Event 33 Girls Long Jump                                           === ======================= ============ =========     ===       
-----------------------------------------------------------------    1 Lexi Benamati           Penn Manor   42'02.50"     10        
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------    2 Tracie Henne            Wilson       39'08.50"      8        
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS           3 Arlinda Levy            West Philade 39'04.00"      6        
=== ======================= ============ =========     ===           4 Pam Kessler             William Tenn 38'05.50"      4        
  1 Talise Manuel           Oliver       19'02.00"     10            5 Katie McLaughlin        Lower Morela 37'02.00"      2        
  2 Tara Larzelere          Council Rock 18'06.75"      8            6 Enjoli Edwards          Central, Phi 37'00.00"      1        
  3 Melanie Carter          Harrisburg A 18'06.50"      6            7 Erin Finucane           Avon Grove   36'06.25"               
  4 Julee Wilson            Westtown Sch 17'08.75"      4            8 Lisa Hall               Quakertown   36'00.00"               
  5 Sheena Gordon           McDowell     17'08.00"      2            9 Beth Uzelac             Butler       35'02.00"               
  6 Ashley Holiday          William Penn 17'08.00"      1           10 Julie Hayes             ST College   35'01.00"               
                                                                                                                                    

Pennsylvania State University                                                                                 Hy-Tek's MEET MANAGER 
                                            Pennsylvania TFCA State Indoor Championships                                     Page 6 
                             Penn State Multi-Sport Facil.,University Park - Saturday February 26, 2000                             
                                                                                                                                    
                                                   COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                                                    
                                                                                                                                    
Event 35 Girls Shot Put (Continued)                                                                                                 
                                                                                                                                    
------------- Finals - Results - Saturday 02/26/00 --------------                                                                   
 PL ATHLETE NAME            SCHOOL       MARK          PTS                                                                          
=== ======================= ============ =========     ===                                                                          
 11 Sarah Ogden             Clearfield   35'00.50"                                                                                  
 12 Amanda White            Butler       34'11.75"                                                                                  
 13 Katie Link              Upper Darby  34'04.50"                                                                                  
 14 Krisha MacKulin         T.Jefferson  34'00.50"                                                                                  
 15 Adrienne Bard           Solanco      34'00.00"                                                                                  
 16 Seember Ityoyumbul      ST College   33'09.00"